Konferencja Big Business Meets Science


24 maj 2021 odbyła się
Konferencja online z networkingiemJoanna Idzikowska „nie musisz uczyć się sam”


Idzikowska i Orłoś zapraszają do konferencji


Joanna Idzikowska „przyszłość będą budowały nasze dzieci


Joanna Idzikowska i Sonia Szramek-Karcz o edukacji

W drugiej edycji konferencji odbyły się trzy wydarzenia:

Pomysłodawczynią konferencji jest Joanna Idzikowska, współudziałowiec firmy Chimimeca Polska, która od lat wspiera rozwój rynku stali nierdzewnej w Polsce. W 2020 roku zorganizowała po raz pierwszy konferencję dla klientów firmy oraz wszystkich sympatyków Chimimeca Polska i stali nierdzewnej. Konferencji towarzyszyła aukcja charytatywna, która miała w celu wsparcia tarnogórskich rodzin, a dokładnie dzieci. Joanna Idzikowska jest filantropką i dlatego postanowiła zorganizować kolejną konferencję właśnie 24 maja 2021. Celem wydarzenia jest tym razem wsparcie edukacji dzieci i młodzieży.
Cały dochód z konferencji został przeznaczony na cel edukacyjny Fundacji Serca Kreacja.

Założenia konferencji:W panelu edukacyjnym, w którym między innymi usłyszycie, że dzieci w szkole mogą być szczęśliwe, zdrowe i odnoszące sukcesy, występują:

Opowiedzą na pytania odnoście doskonalenia edukacji:

Paneliści - Panel biznesowy :
Przemysław Zwoliński - człowiek wiedza, praktyk biznesu, ekspert techniczny, prezes, szef na Europę Wschodnią w globalnej firmie stalowej, który realizuje od lat cele swoje i innych - mówi zaplanuj swoją karierę. Jak tego dokonał?

Tomasz Ciosek - człowiek architekt w szerokim znaczeniu, inżynier od porządkowania chaosu, pomaga właścicielom firm działać jak szwajcarski zegarek, po to, aby rozwój firmy nie był okupiony krwawicą jednej osoby, a firma pracowała dla właściciela, by budować grupę wspólników wspierających rozwój i siebie nawzajem. Buduje w oparciu o mechanizm kapitałowy - jak do tego doszedł?

Tomasz Król - człowiek "król Tomasz", dużo pisze o doskonaleniu, wiele usprawnia, najlepiej czuje się w pracy z firmami produkcyjnymi lub usługowymi nad poprawą ich procesów, fan minimalizmu, łamacz paradygmatów. Co z tego możesz wziąć dla siebie?

Małgorzata Gawełda - człowiek od zadań specjalnych, zajmuje się zarządzaniem w szerokim zakresie – finanse, rozwój, konsultant z ponad 20 letnim doświadczeniem. Do czego cię zainspiruje?

Temat panelu biznesowego: Dlaczego polskie spółki/firmy są lepsze od zachodnich i jak to wykorzystać?
"Czy polskie firmy mogą być bardziej efektywne od zachodnich? Jak to osiągnąć i wykorzystać?"


Rozmowy z prelegentami oraz interakcja z uczestnikami poprzez możliwość zadawania pytań bezpośrednio toczy się wokół tematów:

Panel o korozji poprowadzą:
Zbigniew Brytan – stal nierdzewna, Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, dr hab. inż., profesor Politechniki Śląskiej - specjalista w zakresie inżynierii materiałowej.  Wykładowca akademicki, wieloletni ekspert i konsultant Stowarzyszenia Stal Nierdzewna. Autor Vademecum Stali Nierdzewnej. Od wielu lat promuje użycie stali nierdzewnych, wspomaga wiedzą i doświadczeniem użytkowników oraz wyjaśnia przyczyny korozji. Uważa, że stal nierdzewna to materiał przyszłości, ale żeby ją z sukcesem stosować wymagana jest odpowiednia wiedza, którą z chęcią przekazuje.

Jerzy Niagaj – spawalnictwo, profesor, pracuje w dziedzinie spawalnictwa już od ponad 35 lat. Karierę zawodową zaczynał na uczelni wyższej, ale od 25 lat pracuje w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach. Poza pracami badawczo-wdrożeniowymi oraz opracowaniem ekspertyz technicznych, nadal prowadzi podstawowe i zaawansowane szkolenia spawalników i spawaczy. Ma także ogromne doświadczenie praktyczne w spawaniu większości rodzajów stali, ale szczególnie wszechstronną wiedzę posiada w zakresie spawania i przetwarzania stali nierdzewnych oraz stopów niklu i tytanu. Dzięki decyzji polskiego rządu o rozwoju energetyki jądrowej, ostatnie 10 lat ściśle współpracuje z instytucjami rządowymi na rzecz przygotowania polskiego przemysłu do budowy pierwszej  elektrowni jądrowej w Polsce.

Stefan Krakowiak - Wydział chemiczny, korozja, dr hab. inż., od ponad trzydziestu lat pracuje na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Praca dyplomowa wykonana w Katedrze Technologii Zabezpieczeń Przeciwkorozyjnych dotyczyła zastosowania inhibitorów korozji w olejowych środkach ochrony czasowej metali. Późniejsze prace początkowo były związane z badaniem stali nierdzewnych oraz stopów niklu i tytanu w warunkach odsiarczania gazów spalinowych. Praca w ramach projektu została rozwinięta o aspekty badania stali nierdzewnych, a w szczególności o nowe metody badań oraz statystyczną ocenę wyników badań elektrochemicznych. Rezultatem tych badań był doktorat wykonany pod opieką Prof. dr hab. inż. Kazimierza Darowickiego. Kontynuacja badań nad stalami nierdzewnymi, szczególnie nad implementacją metody dynamicznej elektrochemicznej spektroskopii impedancyjnej oraz metody emisji akustycznej do oceny korozji wżerowej tych materiałów, pozwoliła na złożenie pracy habilitacyjnej. dr hab. inż. Stefan Krakowiak jest autorem ponad trzydziestu artykułów dotyczących stali nierdzewnych, powłok organicznych, inhibitorów korozji opublikowanych w renomowanych czasopismach tematycznych, dotyczących korozji i ochrony przed korozją. Wypromował ponad 200 inżynierów , magistrów inżynierów oraz absolwentów studiów podyplomowych. Bierze czynny udział w kursach szkolących inspektorów odbioru powłok malarskich (aprobata DNV) oraz ochrony katodowej.

Juliusz Orlikowski - Wydział chemiczny, korozja, dr hab, inż., wieloletni pracownik Politechniki Gdańskiej, Technologia Chemiczna, specjalność: Technologia Zabezpieczeń Przeciwkorozyjnych (1993), doktorat, technologia chemiczna (1998), habilitacja, inżynieria materiałowa (2011). Profil działalności naukowej i technologicznej: korozja i technologia zabezpieczeń przeciwkorozyjnych: pękanie korozyjne, korozja wżerowa, badania warstw pasywnych, ochrona elektrochemiczna, monitorowanie korozji i diagnostyka korozyjna, korozja w przemyśle spożywczym oraz petrochemicznym, analiz ryzyka (RBI). Uczestnictwo w panelu umożliwia wymianę doświadczeń dotyczących zastosowania stali nierdzewnych w przemyśle, technologii wytwarzania, przygotowania powierzchni oraz potencjalnych zagrożeń korozyjnych

Czy korozja stali nierdzewnej jest odwracalna? Jak ustrzec się korozji?
Pierwsza edycja konferencji Big Business Meets Science miała miejsce w Tarnowskich Górach dnia 20.02.2020, a tutaj kilka wspomnień z tego wydarzenia:
  Powrót >>  


NOWOCZESNE TECHNOLOGIE oczyszczania stali nierdzewnej


Darczyńcy Fundacji

Organizatorzy konferencji i patroni medialni


Cel fundacji: Szkoła online na miarę XXI wieku.

Statut Fundacji

Polityka prywatności

Logo Fundacja Serca Kreacja

Kontakt
Masz pytania?
Chcesz zostać sponsorem Fundacji?
Napisz do nas!

fundacja@sercakreacja.pl
Copyright © 2021 - 2022 - All rights reserved.